luni, 26 octombrie
sâmbătă, 31 octombrie
-
Argentino Quilmes
Brown DE Adrogue
1.30 1.200.00 0.001.20 0.30 -
Comunicaciones
Talleres Remedios
3.60 1.600.00 1.001.90 1.60 -
Defensores Unidos
Deportivo Laferrere
2.90 3.301.00 4.001.60 4.30 -
Deportivo Merlo
Arsenal Sarandi
2.60 1.603.00 1.003.00 1.60 -
Deportivo Camioneros
Excursionistas
3.00 2.303.00 3.003.60 3.60 -
Dock Sud
Argentino de Merlo
0.60 1.003.00 3.002.60 3.60 -
Flandria
Deportivo Armenio
4.00 2.602.00 3.002.90 2.30 -
Liniers
Ituzaingó
2.60 0.303.00 3.004.30 3.30 -
San Martín Burzaco
UAI Urquiza
3.60 0.903.00 0.004.00 2.60 -
Sportivo Italiano
Villa Dalmine
2.60 1.301.00 2.001.60 1.20 -
Villa San Carlos
Real Pilar
3.60 2.302.00 1.001.60 2.20
Clasament Primera B Metropolitana Argentina
Prim B Metro
| # | Club | J | C | E | P | GM:GP | G | Pct | Formă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Excursionistas
|
40 | 23 | 9 | 8 | 64:31 | +33 | 78 | W W L W D |
| 2 |
Arsenal Sarandi
|
40 | 20 | 13 | 7 | 53:26 | +27 | 73 | L W L W D |
| 3 |
Sportivo Italiano
|
40 | 19 | 12 | 9 | 47:29 | +18 | 69 | D W W W D |
| 4 |
Talleres Remedios
|
40 | 19 | 11 | 10 | 42:26 | +16 | 68 | D W L D L |
| 5 |
Deportivo Camioneros
|
40 | 18 | 13 | 9 | 47:32 | +15 | 67 | L L L D W |
| 6 |
Villa Dalmine
|
40 | 17 | 14 | 9 | 39:27 | +12 | 65 | W D L D L |
| 7 |
Deportivo Armenio
|
40 | 17 | 11 | 12 | 42:38 | +4 | 62 | W W W D D |
| 8 |
Real Pilar
|
40 | 17 | 11 | 12 | 42:39 | +3 | 62 | W L W L D |
| 9 |
Comunicaciones
|
40 | 14 | 15 | 11 | 39:34 | +5 | 57 | W D D D D |
| 10 |
Deportivo Laferrere
|
40 | 14 | 13 | 13 | 49:52 | -3 | 55 | L L W D W |
| 11 |
San Martín Burzaco
|
40 | 12 | 15 | 13 | 41:45 | -4 | 51 | W L W L D |
| 12 |
Villa San Carlos
|
40 | 12 | 14 | 14 | 40:43 | -3 | 50 | D W W L W |
| 13 |
Deportivo Merlo
|
40 | 11 | 15 | 14 | 39:53 | -14 | 48 | W L D D W |
| 14 |
Dock Sud
|
40 | 11 | 14 | 15 | 41:45 | -4 | 47 | D W L L L |
| 15 |
Liniers
|
40 | 10 | 15 | 15 | 33:41 | -8 | 45 | L L W D D |
| 16 |
Flandria
|
40 | 12 | 9 | 19 | 36:48 | -12 | 45 | L L D W W |
| 17 |
Argentino de Merlo
|
40 | 11 | 11 | 18 | 36:44 | -8 | 44 | W L L L L |
| 18 |
Argentino Quilmes
|
40 | 9 | 17 | 14 | 32:40 | -8 | 44 | D D D D L |
| 19 |
Brown DE Adrogue
|
40 | 9 | 16 | 15 | 25:37 | -12 | 43 | D W D W D |
| 20 |
Defensores Unidos
|
40 | 9 | 15 | 16 | 33:40 | -7 | 42 | L W D L D |
| 21 |
UAI Urquiza
|
40 | 6 | 21 | 13 | 23:36 | -13 | 39 | L D W W D |
| 22 |
Ituzaingó
|
40 | 1 | 14 | 25 | 27:64 | -37 | 17 | L L L D D |
- Promotion - Primera Nacional
- Promotion - Primera B (Promotion - Play Offs)
- Relegation - Primera C (Apertura)
| # | Club | J | C | E | P | GM:GP | G | Pct |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Excursionistas
|
20 | 14 | 4 | 2 | 40:11 | +29 | 46 |
| 2 |
Arsenal Sarandi
|
20 | 13 | 4 | 3 | 37:15 | +22 | 43 |
| 3 |
Deportivo Armenio
|
20 | 11 | 5 | 4 | 22:14 | +8 | 38 |
| 4 |
Deportivo Camioneros
|
20 | 11 | 3 | 6 | 26:17 | +9 | 36 |
| 5 |
Villa Dalmine
|
20 | 8 | 9 | 3 | 19:12 | +7 | 33 |
| 6 |
Sportivo Italiano
|
20 | 8 | 8 | 4 | 22:15 | +7 | 32 |
| 7 |
Real Pilar
|
20 | 9 | 5 | 6 | 22:18 | +4 | 32 |
| 8 |
Talleres Remedios
|
20 | 9 | 5 | 6 | 18:15 | +3 | 32 |
| 9 |
Defensores Unidos
|
20 | 7 | 10 | 3 | 24:16 | +8 | 31 |
| 10 |
Flandria
|
20 | 9 | 4 | 7 | 23:21 | +2 | 31 |
| 11 |
Comunicaciones
|
20 | 8 | 6 | 6 | 23:16 | +7 | 30 |
| 12 |
Deportivo Merlo
|
20 | 8 | 6 | 6 | 25:28 | -3 | 30 |
| 13 |
Dock Sud
|
20 | 6 | 8 | 6 | 24:19 | +5 | 26 |
| 14 |
Villa San Carlos
|
20 | 6 | 8 | 6 | 18:16 | +2 | 26 |
| 15 |
San Martín Burzaco
|
20 | 5 | 10 | 5 | 22:21 | +1 | 25 |
| 16 |
Brown DE Adrogue
|
20 | 6 | 6 | 8 | 18:24 | -6 | 24 |
| 17 |
Liniers
|
20 | 5 | 8 | 7 | 16:18 | -2 | 23 |
| 18 |
UAI Urquiza
|
20 | 5 | 8 | 7 | 13:16 | -3 | 23 |
| 19 |
Argentino Quilmes
|
20 | 5 | 8 | 7 | 14:18 | -4 | 23 |
| 20 |
Deportivo Laferrere
|
20 | 5 | 8 | 7 | 17:23 | -6 | 23 |
| 21 |
Argentino de Merlo
|
20 | 5 | 7 | 8 | 18:19 | -1 | 22 |
| 22 |
Ituzaingó
|
20 | 1 | 9 | 10 | 12:25 | -13 | 12 |
| # | Club | J | C | E | P | GM:GP | G | Pct |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Sportivo Italiano
|
20 | 11 | 4 | 5 | 25:14 | +11 | 37 |
| 2 |
Talleres Remedios
|
20 | 10 | 6 | 4 | 24:11 | +13 | 36 |
| 3 |
Villa Dalmine
|
20 | 9 | 5 | 6 | 20:15 | +5 | 32 |
| 4 |
Excursionistas
|
20 | 9 | 5 | 6 | 24:20 | +4 | 32 |
| 5 |
Deportivo Laferrere
|
20 | 9 | 5 | 6 | 32:29 | +3 | 32 |
| 6 |
Deportivo Camioneros
|
20 | 7 | 10 | 3 | 21:15 | +6 | 31 |
| 7 |
Arsenal Sarandi
|
20 | 7 | 9 | 4 | 16:11 | +5 | 30 |
| 8 |
Real Pilar
|
20 | 8 | 6 | 6 | 20:21 | -1 | 30 |
| 9 |
Comunicaciones
|
20 | 6 | 9 | 5 | 16:18 | -2 | 27 |
| 10 |
San Martín Burzaco
|
20 | 7 | 5 | 8 | 19:24 | -5 | 26 |
| 11 |
Deportivo Armenio
|
20 | 6 | 6 | 8 | 20:24 | -4 | 24 |
| 12 |
Villa San Carlos
|
20 | 6 | 6 | 8 | 22:27 | -5 | 24 |
| 13 |
Liniers
|
20 | 5 | 7 | 8 | 17:23 | -6 | 22 |
| 14 |
Argentino de Merlo
|
20 | 6 | 4 | 10 | 18:25 | -7 | 22 |
| 15 |
Argentino Quilmes
|
20 | 4 | 9 | 7 | 18:22 | -4 | 21 |
| 16 |
Dock Sud
|
20 | 5 | 6 | 9 | 17:26 | -9 | 21 |
| 17 |
Brown DE Adrogue
|
20 | 3 | 10 | 7 | 7:13 | -6 | 19 |
| 18 |
Deportivo Merlo
|
20 | 3 | 9 | 8 | 14:25 | -11 | 18 |
| 19 |
UAI Urquiza
|
20 | 1 | 13 | 6 | 10:20 | -10 | 16 |
| 20 |
Flandria
|
20 | 3 | 5 | 12 | 13:27 | -14 | 14 |
| 21 |
Defensores Unidos
|
20 | 2 | 5 | 13 | 9:24 | -15 | 11 |
| 22 |
Ituzaingó
|
20 | 0 | 5 | 15 | 15:39 | -24 | 5 |
Cei mai buni marcatori din Primera B Metropolitana Argentina
| # | Jucător | Ap. | Min. | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Benjamin Alvarez Villa San Carlos | 1 | - | 0 |
Jucătorii cu cele mai multe pase decisive din Primera B Metropolitana Argentina
| # | Jucător | Ap. | Min. | Pase decisive |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Benjamin Alvarez Villa San Carlos | 1 | - | 0 |
Jucătorii cu cele mai multe cartonașe galbene din Primera B Metropolitana Argentina
| # | Jucător | Ap. | Min. | Cartonașe galbene |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Benjamin Alvarez Villa San Carlos | 1 | - | 0 |
Cei mai eliminați jucători din Primera B Metropolitana Argentina
| # | Jucător | Ap. | Min. | Cartonașe roșii |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Benjamin Alvarez Villa San Carlos | 1 | - | 0 |