luni, 26 octombrie
-
Beşiktaş
Başakşehir
5.00 0.904.00 2.003.60 2.30Beşiktaş Başakşehir Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi -
Rizespor
Trabzonspor
2.00 1.603.00 2.002.90 3.60Rizespor Trabzonspor Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi -
Galatasaray
Fenerbahçe
3.60 3.303.00 3.004.30 1.90Galatasaray Fenerbahçe Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi
vineri, 30 octombrie
sâmbătă, 31 octombrie
-
Erzurumspor FK
Çorum FK
3.75 2.881.25 5.001.50 4.13Erzurumspor FK Çorum FK Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi -
Kocaelispor
Rizespor
3.30 3.301.00 3.002.90 3.60Kocaelispor Rizespor Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi -
Fenerbahçe
Göztepe
3.30 2.605.00 5.003.60 4.30Fenerbahçe Göztepe Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi
duminică, 1 noiembrie
-
Amed
Eyüpspor
5.00 1.004.00 3.002.90 2.20Amed Eyüpspor Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi -
Başakşehir
Samsunspor
3.30 2.003.00 2.003.60 2.90Başakşehir Samsunspor Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi -
Trabzonspor
Gaziantep FK
4.30 2.003.00 3.002.90 2.90Trabzonspor Gaziantep FK Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi -
Kasımpaşa
Beşiktaş
2.90 1.002.00 3.003.30 3.60Kasımpaşa Beşiktaş Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi
luni, 2 noiembrie
Clasament Süper Lig Turcia
| # | Club | J | C | E | P | GM:GP | G | Pct | Formă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Amed
|
9 | 6 | 2 | 1 | 20:10 | +10 | 20 | W W D W W |
| 2 |
Galatasaray
|
8 | 6 | 1 | 1 | 17:11 | +6 | 19 | W W L W W |
| 3 |
Fenerbahçe
|
8 | 5 | 1 | 2 | 22:6 | +16 | 16 | L D W W W |
| 4 |
Trabzonspor
|
8 | 5 | 1 | 2 | 18:5 | +13 | 16 | W L W W W |
| 5 |
Kasımpaşa
|
9 | 4 | 4 | 1 | 13:9 | +4 | 16 | W D L W W |
| 6 |
Beşiktaş
|
8 | 5 | 0 | 3 | 16:10 | +6 | 15 | W W L W L |
| 7 |
Kocaelispor
|
9 | 5 | 0 | 4 | 11:9 | +2 | 15 | L W L L W |
| 8 |
Erzurumspor FK
|
9 | 4 | 2 | 3 | 8:12 | -4 | 14 | L W D W W |
| 9 |
Çorum FK
|
9 | 4 | 1 | 4 | 18:15 | +3 | 13 | W L W W L |
| 10 |
Göztepe
|
9 | 3 | 3 | 3 | 19:16 | +3 | 12 | D D W W W |
| 11 |
Alanyaspor
|
9 | 3 | 3 | 3 | 9:11 | -2 | 12 | D W D L L |
| 12 |
Başakşehir
|
8 | 3 | 2 | 3 | 12:12 | 0 | 11 | L L W D W |
| 13 |
Rizespor
|
8 | 3 | 1 | 4 | 8:11 | -3 | 10 | L W D L L |
| 14 |
Konyaspor
|
9 | 2 | 2 | 5 | 6:9 | -3 | 8 | W D D L W |
| 15 |
Gaziantep FK
|
9 | 2 | 2 | 5 | 9:15 | -6 | 8 | D L L L L |
| 16 |
Gençlerbirliği S.K.
|
9 | 2 | 2 | 5 | 7:18 | -11 | 8 | L L D L L |
| 17 |
Samsunspor
|
9 | 1 | 1 | 7 | 8:21 | -13 | 4 | L L L L L |
| 18 |
Eyüpspor
|
9 | 1 | 0 | 8 | 2:23 | -21 | 3 | L L L L L |
- Promotion - Champions League (League phase)
- Promotion - Champions League (Qualification)
- Promotion - Europa League (Qualification)
- Promotion - Conference League (Qualification)
- Relegation - 1. Lig
| # | Club | J | C | E | P | GM:GP | G | Pct |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Amed
|
5 | 5 | 0 | 0 | 14:3 | +11 | 15 |
| 2 |
Trabzonspor
|
4 | 4 | 0 | 0 | 13:1 | +12 | 12 |
| 3 |
Beşiktaş
|
4 | 4 | 0 | 0 | 12:3 | +9 | 12 |
| 4 |
Başakşehir
|
5 | 3 | 1 | 1 | 11:5 | +6 | 10 |
| 5 |
Galatasaray
|
4 | 3 | 1 | 0 | 9:5 | +4 | 10 |
| 6 |
Fenerbahçe
|
4 | 3 | 0 | 1 | 16:4 | +12 | 9 |
| 7 |
Kocaelispor
|
4 | 3 | 0 | 1 | 6:2 | +4 | 9 |
| 8 |
Erzurumspor FK
|
4 | 3 | 0 | 1 | 4:4 | 0 | 9 |
| 9 |
Konyaspor
|
5 | 2 | 1 | 2 | 4:3 | +1 | 7 |
| 10 |
Kasımpaşa
|
4 | 1 | 3 | 0 | 7:4 | +3 | 6 |
| 11 |
Çorum FK
|
4 | 2 | 0 | 2 | 6:4 | +2 | 6 |
| 12 |
Alanyaspor
|
4 | 1 | 2 | 1 | 4:4 | 0 | 5 |
| 13 |
Gençlerbirliği S.K.
|
5 | 1 | 2 | 2 | 6:7 | -1 | 5 |
| 14 |
Göztepe
|
4 | 1 | 1 | 2 | 6:7 | -1 | 4 |
| 15 |
Eyüpspor
|
5 | 1 | 0 | 4 | 2:9 | -7 | 3 |
| 16 |
Gaziantep FK
|
5 | 0 | 2 | 3 | 3:9 | -6 | 2 |
| 17 |
Samsunspor
|
5 | 0 | 1 | 4 | 5:15 | -10 | 1 |
| 18 |
Rizespor
|
3 | 0 | 0 | 3 | 0:6 | -6 | 0 |
| # | Club | J | C | E | P | GM:GP | G | Pct |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Rizespor
|
5 | 3 | 1 | 1 | 8:5 | +3 | 10 |
| 2 |
Kasımpaşa
|
5 | 3 | 1 | 1 | 6:5 | +1 | 10 |
| 3 |
Galatasaray
|
4 | 3 | 0 | 1 | 8:6 | +2 | 9 |
| 4 |
Göztepe
|
5 | 2 | 2 | 1 | 13:9 | +4 | 8 |
| 5 |
Fenerbahçe
|
4 | 2 | 1 | 1 | 6:2 | +4 | 7 |
| 6 |
Çorum FK
|
5 | 2 | 1 | 2 | 12:11 | +1 | 7 |
| 7 |
Alanyaspor
|
5 | 2 | 1 | 2 | 5:7 | -2 | 7 |
| 8 |
Gaziantep FK
|
4 | 2 | 0 | 2 | 6:6 | 0 | 6 |
| 9 |
Kocaelispor
|
5 | 2 | 0 | 3 | 5:7 | -2 | 6 |
| 10 |
Amed
|
4 | 1 | 2 | 1 | 6:7 | -1 | 5 |
| 11 |
Erzurumspor FK
|
5 | 1 | 2 | 2 | 4:8 | -4 | 5 |
| 12 |
Trabzonspor
|
4 | 1 | 1 | 2 | 5:4 | +1 | 4 |
| 13 |
Beşiktaş
|
4 | 1 | 0 | 3 | 4:7 | -3 | 3 |
| 14 |
Samsunspor
|
4 | 1 | 0 | 3 | 3:6 | -3 | 3 |
| 15 |
Gençlerbirliği S.K.
|
4 | 1 | 0 | 3 | 1:11 | -10 | 3 |
| 16 |
Konyaspor
|
4 | 0 | 1 | 3 | 2:6 | -4 | 1 |
| 17 |
Başakşehir
|
3 | 0 | 1 | 2 | 1:7 | -6 | 1 |
| 18 |
Eyüpspor
|
4 | 0 | 0 | 4 | 0:14 | -14 | 0 |
Cei mai buni marcatori din Süper Lig Turcia
| # | Jucător | Ap. | Min. | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| 1 | G. Orban Amed | 9 | 671 | 8 |
| 2 | Mohamed Salah Trabzonspor | 8 | 648 | 8 |
| 3 | V. Muriqi Fenerbahçe | 8 | 414 | 7 |
| 4 | E. Shomurodov Başakşehir | 8 | 685 | 7 |
| 5 | V. Osimhen Galatasaray | 6 | 406 | 6 |
| 6 | A. Benedyczak Kasımpaşa | 9 | 775 | 6 |
| 7 | D. Vlahović Beşiktaş | 6 | 459 | 6 |
| 8 | D. Sabia Amed | 9 | 776 | 5 |
| 9 | Juan Göztepe | 8 | 497 | 5 |
| 10 | A. Kyziridis Çorum FK | 6 | 514 | 4 |
Jucătorii cu cele mai multe pase decisive din Süper Lig Turcia
| # | Jucător | Ap. | Min. | Pase decisive |
|---|---|---|---|---|
| 1 | A. Kyziridis Çorum FK | 6 | 514 | 4 |
| 2 | G. Orban Amed | 9 | 671 | 3 |
| 3 | Mohamed Salah Trabzonspor | 8 | 648 | 3 |
| 4 | V. Osimhen Galatasaray | 6 | 406 | 3 |
| 5 | O. Aydın Fenerbahçe | 8 | 379 | 3 |
| 6 | İ. Kahveci Fenerbahçe | 7 | 406 | 3 |
| 7 | K. Aktürkoğlu Fenerbahçe | 7 | 368 | 3 |
| 8 | A. Benedyczak Kasımpaşa | 9 | 775 | 2 |
| 9 | M. Greenwood Fenerbahçe | 8 | 597 | 2 |
| 10 | Gabriel Sara Galatasaray | 8 | 619 | 2 |
Jucătorii cu cele mai multe cartonașe galbene din Süper Lig Turcia
| # | Jucător | Ap. | Min. | Cartonașe galbene |
|---|---|---|---|---|
| 1 | M. Abena Gaziantep FK | 9 | 765 | 4 |
| 2 | L. Dellova Amed | 8 | 714 | 4 |
| 3 | Elson Mendes Kasımpaşa | 9 | 646 | 3 |
| 4 | D. Sabia Amed | 9 | 776 | 3 |
| 5 | E. Krasniqi Amed | 9 | 783 | 3 |
| 6 | K. Kozłowski Gaziantep FK | 9 | 785 | 3 |
| 7 | Cláudio Winck Kasımpaşa | 9 | 805 | 3 |
| 8 | A. Lafont Amed | 9 | 810 | 3 |
| 9 | F. Soyalp Amed | 8 | 454 | 3 |
| 10 | Juan Göztepe | 8 | 497 | 3 |
Cei mai eliminați jucători din Süper Lig Turcia
| # | Jucător | Ap. | Min. | Cartonașe roșii |
|---|---|---|---|---|
| 1 | E. Bardhi Konyaspor | 6 | 109 | 1 |
| 2 | A. Kyziridis Çorum FK | 6 | 514 | 1 |
| 3 | J. Bacuna Gaziantep FK | 4 | 228 | 1 |
| 4 | A. Abdullahi Eyüpspor | 7 | 478 | 1 |
| 5 | L. Torreira Galatasaray | 7 | 567 | 1 |
| 6 | M. Kabasakal Trabzonspor | 6 | 363 | 1 |
| 7 | U. Bozok Başakşehir | 5 | 176 | 1 |
| 8 | L. Ugochukwu Galatasaray | 4 | 57 | 1 |
| 9 | O. Bayrak Göztepe | 4 | 118 | 1 |
| 10 | V. Mihăilă Rizespor | 4 | 156 | 1 |