marți, 27 octombrie
vineri, 30 octombrie
sâmbătă, 31 octombrie
-
Oriente Petrolero
Aurora
4.00 1.303.00 3.002.20 2.90Oriente Petrolero Aurora Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi -
Real Oruro
Nacional Potosí
2.00 1.302.00 3.002.90 2.90Real Oruro Nacional Potosí Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi -
ABB
San Antonio Bulo Bulo
1.30 1.002.00 4.002.90 3.60ABB San Antonio Bulo Bulo Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi
duminică, 1 noiembrie
-
The Strongest
Gualberto Villarroel SJ
4.00 0.305.00 3.004.30 2.90The Strongest Gualberto Villarroel SJ Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi -
Guabirá
Bolívar
2.90 5.002.00 4.005.00 3.60Guabirá Bolívar Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi -
Universitario de Vinto
Always Ready
3.00 3.303.00 4.003.60 4.30Universitario de Vinto Always Ready Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi
luni, 2 noiembrie
Clasament Primera División Bolivia
| # | Club | J | C | E | P | GM:GP | G | Pct | Formă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Bolívar
|
23 | 17 | 3 | 3 | 58:23 | +35 | 54 | W W W W W |
| 2 |
Always Ready
|
23 | 15 | 6 | 2 | 55:16 | +39 | 51 | W W W L W |
| 3 |
The Strongest
|
23 | 13 | 6 | 4 | 42:26 | +16 | 45 | W W L W L |
| 4 |
Real Potosí
|
23 | 10 | 8 | 5 | 30:16 | +14 | 38 | W W W W L |
| 5 |
Oriente Petrolero
|
23 | 11 | 4 | 8 | 40:29 | +11 | 37 | L W W D W |
| 6 |
Aurora
|
23 | 8 | 10 | 5 | 34:30 | +4 | 34 | W L D L W |
| 7 |
Nacional Potosí
|
23 | 9 | 4 | 10 | 35:31 | +4 | 31 | W L D L W |
| 8 |
Guabirá
|
23 | 8 | 6 | 9 | 34:47 | -13 | 30 | L W L D L |
| 9 |
Independiente Petrolero
|
23 | 8 | 5 | 10 | 31:39 | -8 | 29 | L L L D W |
| 10 |
Blooming
|
23 | 6 | 10 | 7 | 31:25 | +6 | 28 | W D L D L |
| 11 |
Real Oruro
|
23 | 8 | 3 | 12 | 37:56 | -19 | 27 | L L W W L |
| 12 |
San Antonio Bulo Bulo
|
23 | 7 | 3 | 13 | 24:43 | -19 | 24 | L W D L W |
| 13 |
Universitario de Vinto
|
23 | 6 | 3 | 14 | 30:45 | -15 | 21 | L W D L W |
| 14 |
Gualberto Villarroel SJ
|
23 | 4 | 8 | 11 | 27:40 | -13 | 20 | L L W L W |
| 15 |
ABB
|
23 | 6 | 2 | 15 | 33:51 | -18 | 20 | L L L L L |
| 16 |
Real Tomayapo
|
23 | 5 | 5 | 13 | 16:40 | -24 | 20 | L L D W L |
| # | Club | J | C | E | P | GM:GP | G | Pct |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Bolívar
|
12 | 10 | 1 | 1 | 36:12 | +24 | 31 |
| 2 |
Always Ready
|
12 | 9 | 2 | 1 | 32:7 | +25 | 29 |
| 3 |
Oriente Petrolero
|
11 | 8 | 1 | 2 | 23:8 | +15 | 25 |
| 4 |
The Strongest
|
11 | 7 | 3 | 1 | 25:13 | +12 | 24 |
| 5 |
Blooming
|
12 | 5 | 7 | 0 | 21:6 | +15 | 22 |
| 6 |
Guabirá
|
11 | 6 | 4 | 1 | 24:11 | +13 | 22 |
| 7 |
Nacional Potosí
|
12 | 7 | 1 | 4 | 21:15 | +6 | 22 |
| 8 |
Real Potosí
|
11 | 6 | 3 | 2 | 18:6 | +12 | 21 |
| 9 |
Aurora
|
11 | 5 | 5 | 1 | 22:15 | +7 | 20 |
| 10 |
San Antonio Bulo Bulo
|
12 | 6 | 2 | 4 | 15:15 | 0 | 20 |
| 11 |
Universitario de Vinto
|
12 | 5 | 2 | 5 | 20:18 | +2 | 17 |
| 12 |
Independiente Petrolero
|
12 | 5 | 2 | 5 | 17:20 | -3 | 17 |
| 13 |
ABB
|
11 | 5 | 1 | 5 | 19:16 | +3 | 16 |
| 14 |
Gualberto Villarroel SJ
|
12 | 4 | 4 | 4 | 19:19 | 0 | 16 |
| 15 |
Real Tomayapo
|
11 | 3 | 4 | 4 | 9:12 | -3 | 13 |
| 16 |
Real Oruro
|
11 | 4 | 1 | 6 | 18:25 | -7 | 13 |
| # | Club | J | C | E | P | GM:GP | G | Pct |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Bolívar
|
11 | 7 | 2 | 2 | 22:11 | +11 | 23 |
| 2 |
Always Ready
|
11 | 6 | 4 | 1 | 23:9 | +14 | 22 |
| 3 |
The Strongest
|
12 | 6 | 3 | 3 | 17:13 | +4 | 21 |
| 4 |
Real Potosí
|
12 | 4 | 5 | 3 | 12:10 | +2 | 17 |
| 5 |
Aurora
|
12 | 3 | 5 | 4 | 12:15 | -3 | 14 |
| 6 |
Real Oruro
|
12 | 4 | 2 | 6 | 19:31 | -12 | 14 |
| 7 |
Oriente Petrolero
|
12 | 3 | 3 | 6 | 17:21 | -4 | 12 |
| 8 |
Independiente Petrolero
|
11 | 3 | 3 | 5 | 14:19 | -5 | 12 |
| 9 |
Nacional Potosí
|
11 | 2 | 3 | 6 | 14:16 | -2 | 9 |
| 10 |
Guabirá
|
12 | 2 | 2 | 8 | 10:36 | -26 | 8 |
| 11 |
Real Tomayapo
|
12 | 2 | 1 | 9 | 7:28 | -21 | 7 |
| 12 |
Blooming
|
11 | 1 | 3 | 7 | 10:19 | -9 | 6 |
| 13 |
Gualberto Villarroel SJ
|
11 | 0 | 4 | 7 | 8:21 | -13 | 4 |
| 14 |
Universitario de Vinto
|
11 | 1 | 1 | 9 | 10:27 | -17 | 4 |
| 15 |
San Antonio Bulo Bulo
|
11 | 1 | 1 | 9 | 9:28 | -19 | 4 |
| 16 |
ABB
|
12 | 1 | 1 | 10 | 14:35 | -21 | 4 |
Cei mai buni marcatori din Primera División Bolivia
| # | Jucător | Ap. | Min. | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| 1 | E. Triverio Always Ready | 23 | 1,444 | 18 |
| 2 | A. Cáceres Gualberto Villarroel SJ | 21 | 1,796 | 12 |
| 3 | Willie Independiente Petrolero | 23 | 1,281 | 9 |
| 4 | J. Flores Oriente Petrolero | 19 | 1,084 | 8 |
| 5 | D. Romero Bolívar | 19 | 1,020 | 8 |
| 6 | Felipe Fajardo Juan ABB | 22 | 1,154 | 8 |
| 7 | D. Lom The Strongest | 18 | 934 | 7 |
| 8 | M. Cauteruccio Bolívar | 20 | 908 | 6 |
| 9 | M. Rangel Aurora | 20 | 1,280 | 6 |
| 10 | D. Asprilla Bolívar | 12 | 703 | 6 |
Jucătorii cu cele mai multe pase decisive din Primera División Bolivia
| # | Jucător | Ap. | Min. | Pase decisive |
|---|---|---|---|---|
| 1 | J. Amoroso Always Ready | 21 | 1,313 | 9 |
| 2 | G. Sotomayor The Strongest | 19 | 651 | 6 |
| 3 | C. Melgar Bolívar | 22 | 1,139 | 6 |
| 4 | R. Ramallo Aurora | 19 | 1,517 | 5 |
| 5 | M. Núñez Nacional Potosí | 19 | 1,272 | 5 |
| 6 | J. Lovera Oriente Petrolero | 22 | 1,650 | 5 |
| 7 | Rafinha Guabirá | 16 | 859 | 5 |
| 8 | R. Hinojosa Blooming | 20 | 1,260 | 5 |
| 9 | J. Torrico Aurora | 13 | 1,107 | 5 |
| 10 | A. Estacio The Strongest | 23 | 1,432 | 4 |
Jucătorii cu cele mai multe cartonașe galbene din Primera División Bolivia
| # | Jucător | Ap. | Min. | Cartonașe galbene |
|---|---|---|---|---|
| 1 | J. Calicho Universitario de Vinto | 19 | 1,075 | 10 |
| 2 | C. Machado San Antonio Bulo Bulo | 20 | 1,001 | 9 |
| 3 | A. Mercado Independiente Petrolero | 16 | 439 | 9 |
| 4 | A. Rivera Real Oruro | 20 | 1,256 | 9 |
| 5 | A. Bejarano ABB | 22 | 1,118 | 8 |
| 6 | J. Lovera Oriente Petrolero | 22 | 1,650 | 8 |
| 7 | Jesús Sagredo Bolívar | 28 | 1,738 | 7 |
| 8 | A. Amarilla Aurora | 19 | 1,378 | 7 |
| 9 | D. Lom The Strongest | 18 | 934 | 7 |
| 10 | S. Torres Independiente Petrolero | 18 | 792 | 7 |
Cei mai eliminați jucători din Primera División Bolivia
| # | Jucător | Ap. | Min. | Cartonașe roșii |
|---|---|---|---|---|
| 1 | A. Mercado Independiente Petrolero | 16 | 439 | 2 |
| 2 | F. Supayabe Real Potosí | 16 | 925 | 2 |
| 3 | M. Calero Gualberto Villarroel SJ | 13 | 411 | 2 |
| 4 | M. Gómez Real Potosí | 16 | 606 | 2 |
| 5 | J. Ribera Real Tomayapo | 12 | 576 | 2 |
| 6 | J. Riascos ABB | 10 | 397 | 2 |
| 7 | G. Anazgo Real Potosí | 18 | 1,118 | 1 |
| 8 | P. López Aurora | 4 | 245 | 1 |
| 9 | A. Rivera Real Oruro | 20 | 1,256 | 1 |
| 10 | S. Torres Independiente Petrolero | 18 | 792 | 1 |