marți, 27 octombrie
-
PST
Milton Keynes Dons
Bromley
1.90 1.302.00 3.004.00 3.60Milton Keynes Dons Bromley Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi -
Sheffield Wednesday
Cambridge United
2.60 2.902.00 3.001.60 5.00Sheffield Wednesday Cambridge United Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi -
PST
Oxford United
Stockport County
2.90 2.603.00 1.003.30 1.90Oxford United Stockport County Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi -
PST
Luton
Doncaster
3.30 1.302.00 3.003.60 3.60Luton Doncaster Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi -
Leicester
Wigan
2.00 0.304.00 2.003.60 2.60Leicester Wigan Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi
sâmbătă, 31 octombrie
-
Leyton Orient
Cambridge United
2.00 2.902.00 3.002.90 5.00Leyton Orient Cambridge United Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi -
Bradford
Huddersfield
3.30 3.301.00 3.001.90 3.30Bradford Huddersfield Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi -
Plymouth
Reading
3.00 1.602.00 3.002.20 3.30Plymouth Reading Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi -
Stockport County
AFC Wimbledon
4.00 1.303.00 3.003.60 3.60Stockport County AFC Wimbledon Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi -
Mansfield Town
Notts County
3.60 0.903.00 1.004.00 3.60Mansfield Town Notts County Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi -
Wycombe
Burton Albion
1.60 1.304.00 3.004.30 2.90Wycombe Burton Albion Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi -
Peterborough
Luton
1.60 2.003.00 5.003.30 5.00Peterborough Luton Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi -
Milton Keynes Dons
Doncaster
1.90 1.302.00 3.004.00 3.60Milton Keynes Dons Doncaster Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi -
Barnsley
Oxford United
1.30 3.303.00 4.004.30 4.30Barnsley Oxford United Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi -
Wigan
Bromley
2.00 1.302.00 3.002.20 3.60Wigan Bromley Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi -
Leicester
Stevenage
2.00 1.604.00 1.003.60 2.60Leicester Stevenage Cornere Ofsaiduri Cartonașe galbene Cartonașe roșii Faulturi
duminică, 1 noiembrie
Clasament League One Anglia
| # | Club | J | C | E | P | GM:GP | G | Pct | Formă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Huddersfield
|
12 | 7 | 4 | 1 | 24:11 | +13 | 25 | W D W W W |
| 2 |
Stockport County
|
12 | 7 | 2 | 3 | 24:12 | +12 | 23 | W W W W D |
| 3 |
Bradford
|
12 | 6 | 4 | 2 | 10:5 | +5 | 22 | D D W D D |
| 4 |
Plymouth
|
13 | 7 | 1 | 5 | 21:19 | +2 | 22 | W W L L W |
| 5 |
Reading
|
12 | 6 | 3 | 3 | 25:13 | +12 | 21 | D W L W W |
| 6 |
Cambridge United
|
12 | 5 | 5 | 2 | 20:17 | +3 | 20 | D W W D L |
| 7 |
Oxford United
|
10 | 5 | 4 | 1 | 18:10 | +8 | 19 | D W D W D |
| 8 |
Sheffield Wednesday
|
11 | 5 | 3 | 3 | 20:12 | +8 | 18 | D D W L L |
| 9 |
Mansfield Town
|
11 | 5 | 3 | 3 | 20:16 | +4 | 18 | D W D W W |
| 10 |
Luton
|
11 | 5 | 2 | 4 | 21:19 | +2 | 17 | L W L W W |
| 11 |
Burton Albion
|
13 | 4 | 5 | 4 | 18:19 | -1 | 17 | L L D D W |
| 12 |
Stevenage
|
11 | 4 | 3 | 4 | 15:11 | +4 | 15 | L W L W L |
| 13 |
Leicester
|
11 | 4 | 3 | 4 | 17:17 | 0 | 15 | D L W W L |
| 14 |
Wycombe
|
12 | 3 | 6 | 3 | 19:23 | -4 | 15 | D L W D D |
| 15 |
Leyton Orient
|
12 | 4 | 2 | 6 | 16:14 | +2 | 14 | L D W L L |
| 16 |
AFC Wimbledon
|
12 | 3 | 4 | 5 | 8:19 | -11 | 13 | D L L L D |
| 17 |
Doncaster
|
11 | 3 | 3 | 5 | 12:13 | -1 | 12 | W W L L W |
| 18 |
Milton Keynes Dons
|
11 | 2 | 6 | 3 | 12:18 | -6 | 12 | D L W L W |
| 19 |
Notts County
|
11 | 2 | 5 | 4 | 11:14 | -3 | 11 | L L L W D |
| 20 |
Blackpool
|
11 | 3 | 2 | 6 | 16:20 | -4 | 11 | L L L W L |
| 21 |
Peterborough
|
12 | 2 | 4 | 6 | 11:21 | -10 | 10 | L W D L D |
| 22 |
Bromley
|
11 | 2 | 3 | 6 | 10:26 | -16 | 9 | W L L L D |
| 23 |
Barnsley
|
11 | 2 | 2 | 7 | 11:21 | -10 | 8 | D L L L L |
| 24 |
Wigan
|
11 | 2 | 1 | 8 | 8:17 | -9 | 7 | L L W L L |
- Promotion - Championship
- Promotion - League One (Play Offs)
- Relegation - League Two
| # | Club | J | C | E | P | GM:GP | G | Pct |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Reading
|
7 | 5 | 1 | 1 | 17:7 | +10 | 16 |
| 2 |
Huddersfield
|
6 | 4 | 2 | 0 | 15:6 | +9 | 14 |
| 3 |
Stockport County
|
6 | 4 | 0 | 2 | 14:8 | +6 | 12 |
| 4 |
Mansfield Town
|
5 | 3 | 2 | 0 | 10:5 | +5 | 11 |
| 5 |
Luton
|
6 | 3 | 2 | 1 | 9:6 | +3 | 11 |
| 6 |
Cambridge United
|
7 | 3 | 2 | 2 | 12:11 | +1 | 11 |
| 7 |
Bradford
|
5 | 3 | 1 | 1 | 6:2 | +4 | 10 |
| 8 |
Stevenage
|
6 | 3 | 1 | 2 | 9:6 | +3 | 10 |
| 9 |
Burton Albion
|
7 | 2 | 4 | 1 | 12:10 | +2 | 10 |
| 10 |
Oxford United
|
5 | 2 | 3 | 0 | 8:4 | +4 | 9 |
| 11 |
Plymouth
|
6 | 3 | 0 | 3 | 8:7 | +1 | 9 |
| 12 |
AFC Wimbledon
|
6 | 2 | 3 | 1 | 3:4 | -1 | 9 |
| 13 |
Sheffield Wednesday
|
5 | 2 | 2 | 1 | 12:3 | +9 | 8 |
| 14 |
Blackpool
|
6 | 2 | 2 | 2 | 12:11 | +1 | 8 |
| 15 |
Notts County
|
6 | 2 | 2 | 2 | 7:6 | +1 | 8 |
| 16 |
Doncaster
|
6 | 2 | 2 | 2 | 6:6 | 0 | 8 |
| 17 |
Wycombe
|
6 | 1 | 3 | 2 | 10:12 | -2 | 6 |
| 18 |
Leyton Orient
|
6 | 2 | 0 | 4 | 7:10 | -3 | 6 |
| 19 |
Milton Keynes Dons
|
5 | 1 | 3 | 1 | 5:8 | -3 | 6 |
| 20 |
Leicester
|
5 | 2 | 0 | 3 | 6:10 | -4 | 6 |
| 21 |
Wigan
|
5 | 2 | 0 | 3 | 4:8 | -4 | 6 |
| 22 |
Peterborough
|
5 | 1 | 2 | 2 | 5:7 | -2 | 5 |
| 23 |
Bromley
|
6 | 1 | 2 | 3 | 4:14 | -10 | 5 |
| 24 |
Barnsley
|
5 | 1 | 1 | 3 | 5:10 | -5 | 4 |
| # | Club | J | C | E | P | GM:GP | G | Pct |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
Plymouth
|
7 | 4 | 1 | 2 | 13:12 | +1 | 13 |
| 2 |
Bradford
|
7 | 3 | 3 | 1 | 4:3 | +1 | 12 |
| 3 |
Stockport County
|
6 | 3 | 2 | 1 | 10:4 | +6 | 11 |
| 4 |
Huddersfield
|
6 | 3 | 2 | 1 | 9:5 | +4 | 11 |
| 5 |
Oxford United
|
5 | 3 | 1 | 1 | 10:6 | +4 | 10 |
| 6 |
Sheffield Wednesday
|
6 | 3 | 1 | 2 | 8:9 | -1 | 10 |
| 7 |
Leicester
|
6 | 2 | 3 | 1 | 11:7 | +4 | 9 |
| 8 |
Cambridge United
|
5 | 2 | 3 | 0 | 8:6 | +2 | 9 |
| 9 |
Wycombe
|
6 | 2 | 3 | 1 | 9:11 | -2 | 9 |
| 10 |
Leyton Orient
|
6 | 2 | 2 | 2 | 9:4 | +5 | 8 |
| 11 |
Mansfield Town
|
6 | 2 | 1 | 3 | 10:11 | -1 | 7 |
| 12 |
Burton Albion
|
6 | 2 | 1 | 3 | 6:9 | -3 | 7 |
| 13 |
Luton
|
5 | 2 | 0 | 3 | 12:13 | -1 | 6 |
| 14 |
Milton Keynes Dons
|
6 | 1 | 3 | 2 | 7:10 | -3 | 6 |
| 15 |
Reading
|
5 | 1 | 2 | 2 | 8:6 | +2 | 5 |
| 16 |
Stevenage
|
5 | 1 | 2 | 2 | 6:5 | +1 | 5 |
| 17 |
Peterborough
|
7 | 1 | 2 | 4 | 6:14 | -8 | 5 |
| 18 |
Doncaster
|
5 | 1 | 1 | 3 | 6:7 | -1 | 4 |
| 19 |
Barnsley
|
6 | 1 | 1 | 4 | 6:11 | -5 | 4 |
| 20 |
Bromley
|
5 | 1 | 1 | 3 | 6:12 | -6 | 4 |
| 21 |
AFC Wimbledon
|
6 | 1 | 1 | 4 | 5:15 | -10 | 4 |
| 22 |
Notts County
|
5 | 0 | 3 | 2 | 4:8 | -4 | 3 |
| 23 |
Blackpool
|
5 | 1 | 0 | 4 | 4:9 | -5 | 3 |
| 24 |
Wigan
|
6 | 0 | 1 | 5 | 4:9 | -5 | 1 |
Cei mai buni marcatori din League One Anglia
| # | Jucător | Ap. | Min. | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| 1 | K. Wootton Stockport County | 12 | 1,030 | 9 |
| 2 | J. Marriott Reading | 7 | 516 | 8 |
| 3 | J. Taylor Huddersfield | 11 | 906 | 8 |
| 4 | A. Collins Milton Keynes Dons | 11 | 819 | 7 |
| 5 | N. Wells Luton | 11 | 610 | 7 |
| 6 | D. Sanches Fernandes Huddersfield | 12 | 957 | 6 |
| 7 | M. Smith Mansfield Town | 10 | 802 | 6 |
| 8 | Kyreece Lisbie Reading | 12 | 999 | 5 |
| 9 | J. Stockley AFC Wimbledon | 12 | 1,007 | 5 |
| 10 | J. Wareham Wycombe | 8 | 692 | 5 |
Jucătorii cu cele mai multe pase decisive din League One Anglia
| # | Jucător | Ap. | Min. | Pase decisive |
|---|---|---|---|---|
| 1 | D. Sanches Fernandes Huddersfield | 12 | 957 | 5 |
| 2 | Kyreece Lisbie Reading | 12 | 999 | 4 |
| 3 | E. Henderson Wycombe | 11 | 770 | 4 |
| 4 | L. Bate Stockport County | 12 | 892 | 4 |
| 5 | S. Braybrooke Leicester | 11 | 824 | 4 |
| 6 | J. Diamond Stockport County | 12 | 939 | 3 |
| 7 | J. Magennis Stevenage | 11 | 808 | 3 |
| 8 | J. Russell Mansfield Town | 7 | 543 | 3 |
| 9 | S. Dembélé Oxford United | 10 | 813 | 3 |
| 10 | J. Donley Luton | 9 | 631 | 3 |
Jucătorii cu cele mai multe cartonașe galbene din League One Anglia
| # | Jucător | Ap. | Min. | Cartonașe galbene |
|---|---|---|---|---|
| 1 | C. Connolly Bradford | 12 | 1,076 | 5 |
| 2 | Sulyman Krubally Burton Albion | 11 | 566 | 5 |
| 3 | E. Henderson Wycombe | 11 | 770 | 5 |
| 4 | C. Slattery Sheffield Wednesday | 10 | 822 | 5 |
| 5 | A. Gilbey Milton Keynes Dons | 9 | 622 | 5 |
| 6 | J. Carragher Wigan | 9 | 754 | 5 |
| 7 | Charlie Gray Wigan | 8 | 564 | 5 |
| 8 | C. Tilt Burton Albion | 12 | 1,073 | 4 |
| 9 | A. Sarcevic Bradford | 12 | 1,056 | 4 |
| 10 | P. O'Connor Reading | 12 | 1,072 | 4 |
Cei mai eliminați jucători din League One Anglia
| # | Jucător | Ap. | Min. | Cartonașe roșii |
|---|---|---|---|---|
| 1 | C. Tilt Burton Albion | 12 | 1,073 | 1 |
| 2 | B. Mumba Huddersfield | 9 | 606 | 1 |
| 3 | G. Honeyman Blackpool | 7 | 409 | 1 |
| 4 | J. Lundstram Leicester | 6 | 535 | 1 |
| 5 | J. Lowe Sheffield Wednesday | 10 | 788 | 1 |
| 6 | F. Murray Wigan | 9 | 592 | 1 |
| 7 | L. Connell Barnsley | 7 | 384 | 1 |
| 8 | O. Dodgson Mansfield Town | 4 | 140 | 1 |
| 9 | O. Skipp Leicester | 2 | 119 | 1 |
| 10 | P. Kioso Oxford United | 9 | 555 | 0 |